İnternette en çok tercih edilen şifre!

Otobüs ile ambulans birbirine girdi

İspanya’da düşen uçağın karakutusu bulundu

Engelli öğretmen atama sonuçları açıklandı

5G ile ilgili son dakika açıklaması

Teknoloji 22 Nisan 2015
301

Turkcell, “Yeni nesil mobil iletişim teknolojilerini Türkiye ile tanıştırma hususundaki önderliğimizi 5G’de de sürdüreceğiz” izahını yaptı.

Turkcell’den yapılan izahda, şirketin en büyük hedefinin, Türkiye’nin her köşesinde en hızlı ve en basit şekilde iletişim sağlamak ve bilgiye erişimde fırsat eşitliğine katkıda bulunmak olduğu vurgulandı. Bu hedef doğrultusunda bugüne kadar yapılan yatırımlarla sadece Türkiye’nin değil geçen günyanın en güçlü 3G altyapısının kurulduğu ifade edilen izahda, şunlar kaydedildi:

“3G hızını 3 kat artırarak bugün geçen günyada sunulan en yüksek 3G hızı olan 63,3 Mbps’i sunabilen ilk ve tek operatör olduk. 4G için yaptığımız testlerle bu teknoloji ile ilgili hazırlıklarımızı tamamlarken, 5G hazırlıkları kapsamında da yönetim kurulunda yer aldığımız Next Generation Mobile Networks (NGMN)  çatısı altında Türkiye’yi temsil eden tek operatör olarak gelişmeleri yakından takip ediyor, bu konuda geçen günya standartlarının oluşmasına yön veriyoruz. Bu alandaki öncülüğümüzü ve yeni nesil mobil iletişim teknolojilerini Türkiye ile tanıştırma hususundaki önderliğimizi 5G’de de sürdüreceğiz.”

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: