Antalya kültür rehberi

Festivale Bengü damga vurdu

Türk Telekom ne kadar kar yaptı? Belli oldu

Avengers 2’den yeni fragman

3 yaşında kansere yakalandı!

Sağlık 9 Aralık 2015
563

Bartın’da yaşayan Ceylan ve  Emrah Akyol çiftinin 3 yaşındaki çocukları Erdahan Efe, 6 aydır ‘hodgkin lenfoma’ kanserine yakalandı. Baba Emrah Akyol, kemoterapi tedavisine olumlu cevap veren oğlunun kanseri yenip sağlığına kavuşacağına inandığını belirtti.

3-yasinda-kanserle-mucadele-ediyor_7697_dhaphoto1

HODGKİN LENFOMA KANSERİ OLDUĞU ANLAŞILDI

Ceylan ve Emrah Akyol çifti, ikinci çocukları Erdahan Efe Akyol’u, 6 ay önce sağ kolunun altındaki kitle nedeniyle Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne kontrol için gitti. Minik Erdahan Efe Akyol, buradan Bolu’daki Abant İzzet Baysal Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne yönlendirildi. Burada yapılan tetkiklerde Erdahan Efe Akyol’da, hodgkin lenfoma kanseri olduğu anlaşıldı. Bolu’da ilk tedavisinin ardından Kocaeli Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen Erdahan Efe Akyol, burada 2 ay kemoterapi tedavisi gördüğü belirtildi.

İŞTEN AYRILDI

Bartın Tuna Mahallesi’nde tek katlı evde kirada oturan ve oğlunun hastalığı nedeniyle 6 ay önce işten ayrılan inşaat işçisi Emrah Akyol, aynı zamanda epilepsi hastası olan oğlunun kanseri yenebilmesi için tedavinin sürmesi gerektiğini ifade etti. Hasta oğlunu Zonguldak’taki Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne götürdüğünü söyleyen Emrah Akyol şöyle konuştu:

TEDAVİSİ SÜRECEK ANCAK…

“Kemoterapi tedavisi 1 ay önce bitti. Şimdi ışın tedavisi görmesi gerekiyor. Bunun için tekrar İzmit’e gitmemiz lazım. Ancak maddi imkansızlıklar nedeniyle gidemedik. Tedavisi biraz aksadı. Daha yakın olan Zonguldak’taki hastaneye gittik. İnşallah tedavisi sürecek. Oğlumun kanseri yenip yeniden sağlığına kavuşacağına inanıyorum” şeklinde durumu özetledi.

Oğlunun hastalığı nedeniyle çalıştığı tekstil fabrikasından ayrılan Ceylan Akyol da oğlunun sağlığına kavuşması için mücadele edeceklerini söyledi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: