Hayatını kaybeden madencilerin isimleri belli oldu

Kızamık ile ilgili şok bilgi

Tatlı Küçük Yalancılar dizisi ne zaman yayınlanacak

James Gist’e doping şoku!

250 kiloluk dram

Sağlık 1 Nisan 2015
395

Kahramanmaraş Yahya Kemal Mahallesi’nde yaşayan 4 çocuk annesi ev kadını Pakize Yemşen, 5 yıl önce hızla kilo almaya başlayınca hastanede obezite tanısı konup tedavi uygulanmaya başladı. Hastalığı sebebiyle sürekli kilo alarak 250 kiloya çıkan Yemşen, hastalığı nedeniyle hiçbir ihtiyacını yalnız başına karşılayamaz duruma geldi. Rutubetli evde hayata bağlanan Yemşen, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’a yardım çağrısında bulundu.

BANA YARDIM ETSİNLER

Obezite hastası Pakize Yemşen şöyle konuştu: “250 kiloyum. 5 yıldır buradayım, yataktan kalkamıyorum. Kim istemez ki evinin işini yapmasın, eşime hizmet edemiyorum. Ne yürüyebiliyorum, ne bir iş yapabiliyorum. Çocuğumun okuluna veli toplantısına bile gidemiyorum. Oğlumu evlendirmek istiyorum ama kız istemeye bile gidemiyorum. Torunum ‘Benimle oyna, gezelim’ diyor ama ben yerimden kalkamıyorum. Rahatsızlanınca komşularım beni battaniyeye sarıp hastaneye götürebiliyor. Sağlık Bakanı’ndan da, Başbakanımızdan da, hanımından da yardım istiyorum. Bana yardım etsinler, sağlığıma kavuştursunlar. Kocam her yere başvurdu, kimse gelip de bakmadı. Seçim zamanı yanımıza geliyorlar ondan sonra gelen yok. Bu yatağa çakılıp kaldım. Ağaç gibi yatağın üstündeyim. Evim küf içerisinde ben sağlığımdan başka bir şey istemiyorum” diye konuştu.

MADDİ DURUMUM YOK

Pakize Yemşen’in eşi 48 yaşındaki Yusuf Yemşen ise şöyle konuştu “Benim eşim iki seni önce 190 kiloydu, şu anda 250 kiloya çıktı. Ben de sayın Başbakanımızdan yardım istiyorum. Benim maddi durumum yok. Asgari ücretle çalışıyorum. Sabah işime gidiyorum, akşam eşime yardımcı oluyorum. Eşim yeter ki sağlığına kavuşsun, rutubetli evimi de satarım. 5 yıldan beri kendi ihtiyacını karşılayamıyor. Bize yardım etsinler” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: