Ronaldinho Türkiye’ye mi geliyor ?

İzmir’de bedava internet müjdesi

Merakla beklenen Meizu M2 Note modeli tanıtıldı

Felç bırakan sinsi düşman trigliserid

174 kaçak son anda kurtarıldı

Gündem 2 Mayıs 2015
273

Mersin’de bir balıkçı teknesi ile yurt dışına çıkmaya çalışan 174 kaçak göçmen, imdat çağrısı üstüne Sahil Güvenlik personelleri tarafından batmak üzere iken kurtarıldı. Kurtarma harekâtı Sahil Güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.

YERİ TESPİT EDİLDİ

Alınan bilgiye göre Sahil Güvenlik ihbar hattını arayan ve Türkçe bilmediği anlaşılan bir kişi, korku ve tedirginlik dile getiren ses tonu ile yardım talebinde bulundu. Bunun üstüne harekete geçen Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanlığı personelleri, çağrının geldiği yeri belirlemek için konum sorgulaması yaptı. Yapılan aramanın Mersin Liman merkezli 3 mil yarıçaplı alandan olduğu tespit edildi. Erdemli’de konuşlu ekipler, çağrının gelmiş olabileceği alana yönlendirildi.

SON ANDA KURTARILDI

Mersin Limanı 3 mil açıklarında yapılan aramada bir balıkçı teknesi üstünde bir çok kaçak olduğu tespit edildi. 32’si kadın, 2’si engelli (tekerlekli sandalyeli), 55’i çocuk olmak üzere toplam 171 kişiden oluşan kaçaklar ile 1’i Türk, 2’si Suriye uyruklu 3 göçmen kaçakçısı, batmak üzere olan tekneden kurtarılarak Mersin Limanı’na getirildi. Sahil Güvenlik personelleri tarafından yorgun ve aç olanlarla ilgilenilirken, başta çocuk ve kadınlar olmak üzere tüm şahıslara yiyecek ikram edildi. Bir hamile kadın ile kalp rahatsızlığı olduğunu ve ilacını alamadığını beyan eden bir şahsa ise 112 sağlık görevlileri tarafından müdahale edildi.

Batmak üzere olan teknedeki kaçak göçmenleri kurtararak olası bir facianın önüne geçen Sahil Güvenlik personelleri, yabancı uyruklu şahısları Yabancılar Şube Müdürlüğü’ne teslim etti. 3 göçmen kaçakçısı için yasal işlem başlatıldığı bilgisine elimize ulaştı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: